İstanbul Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu Cerrahi Bir İşlem Değildir.

Bilimsel ve teknolojik ilerlemelere paralel olarak gelişen sağlık ve güzellik sektörü, yeni tedavi yöntemleri ile artık birçok rahatsızlığa çözüm sunabilmektedir. Farklı alanları kapsayan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesinde katkı sağlayan bu ilerleme, saç dökülmesinde tanı ve tedavilerin gelişmesine de ön ayak olmuştur. Araştırmalar sonucunda hazırladığımız yazımızda sizlere bu yeniliklerden bir tanesi olan ‘Saç Simülasyonu’ konusunu anlatacağız. Saç pigmentasyonu, Saç dövmesi ya da Mikropigmentasyon gibi farklı isimlerle de anılan saç simülasyonu, özel bir cihaz, uç ve mikro iğneler kullanılarak, saç derisine renklendirici bir madde verilmesi işlemidir.
Cerrahi bir yöntem değildir
Bu yöntemde sabit derinlikte atış yapan devirli bir cihaz kullanılmaktadır. Epidermisin yüzeysel kısmına işlenen mikro pigmentler ile gerçek saç kökleri taklit edilmektedir. Kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsü yaratılmaya çalışılır. Amaç, saç ve kafa derisi arasındaki renk farkını aza indirgeyip daha açık renkte görünmesini engellemektir. Mikropigmentasyon (microblading), görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir. Kalıcılığı, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 senedir. Saçlı deriye işlenen boyalar, bu sürenin sonunda vücuttan tamamen atılmaktadır.

Mikro pigmentasyon, dövme pigmentleri ile yapılamaz, çünkü dövme işleminde kullanılan iğneler, derinin daha derin kısmına uygulanmaktadır. Dövme ile yapılması halinde, derinin katmanları arasında pigmentlerin dağılması, hatta koyu lekeler bırakması söz konusudur. Bununla beraber, dövme işleminde kullanılan kalıcı boyalar zaman içinde renk değiştirmektedir. Siyah renkler yeşil ve mavi renge dönüşebilmektedir. Bu durum doğal saç görüntüsünü bozmaktadır. Bu sebepten ötürü saç simülasyonu uygulamasında öncelikle doğallığı korunan boya kullanılmaktadır. Bu boyanın vücut tarafından daha kolay absorbe edilmesi, pigmentlerin ileride renk değiştirmesini engellemektedir. Zaman içerisinde renkler daha doğal solacak ve vücuttan tamamen kaybolacaktır.

Saç simülasyonu uygulamasını 2 farklı kullanım şekli ile gerçekleştirebilmek mümkündür. İki kullanımın uygulaması aynı şekilde olsa da, ikisinin yapılış amaçları birbirinden farklıdır.

Bunların ilki, saçların tamamen tıraş edilerek yapıldığı mikro pigmentasyon işlemidir. Bir diğeri ise uzun saçlılar için gölgelendirme tekniği olarak adlandırılabilir.

Call Now Button
Bize Ulaşın
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?