İstanbul Saç Simülasyonu

sıkça sorulan sorular

Saç simülasyonu cerrahi bir operasyon değildir. Doğal boyalarla saç derisinin 1mm altına mikro iğne ile uygulandığı için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama esnasında saç derisine belirli bir hız periyodunda uyarı verildiği için kan akışı hızlanır ve neticesinde saç köklerini harekete geçirerek olumlu etki sağlar. Kullanmış olduğumuz boyalar dermatolojik olarak test edilmiş ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Saç simülasyonunun hiç bir zararı ve yan etkisi yoktur. Kafa derisi hastalıkları olmayan herkes yaptırabilmektedir.

Saç Simülasyonu işleminin kullanım süresi cilt yapısına göre değişmektedir. Yağlı ciltlerde 3 yıl, kuru ciltlerde ise 5 yıl kalıcılığı vardır.

Saç Simülasyonu, saç ekimine göre acısız, ağrısız ve günlük hayatı etkilemeyen konforlu bir işlemdir. Cerrahi olmayan bu yöntemle günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saç ekimi sonrasında donör alınan kısımda kalıcı ve bölgesel boşluklar oluşur. Saç ekiminden yeterli verim alınamaması riskine karşın Saç Simülasyonunda bu olumsuzluklar oluşmamaktadır. Ayrıca Saç Simülasyonu maddi olarak saç ekimine göre daha hesaplı bir uygulamadır.

Kullanmış olduğumuz boyalar helal sertifikalı olup tamamen organiktir. Saç derisinin 1mm altına mikro iğne ile uygulandığı için boya yüzeyde kalmaktadır. Boya, saç derisinin alt katmanına ulaşmadığından İslami olarak abdesti etkilemez.

  • Saç ekiminde istenilen verim alınamamış ve yeterli yoğunluğa ulaşılamamış saç tipleri
  • Saçkıran, Alopesi, yara ve dikiş izleri
  • Saç ekiminde oluşan donör yara izleri
  • Çeşitli sebeplerle dökülen, seyrelen saçlar
  • Protez saç kullanımının bırakılması
  • Genel saç kaybı
  • Saçı dolgunlaştırmak için kullanılan saç tozlarının tercih edilmemesi gibi durumlarda uygulanır.
Open chat
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?